Portföyünüzü profesyoneller yönetsin

Birikimlerinizi Ata Yatırım’ın tecrübeli portföy yöneticilerinin yönetimine bırakarak kendinize daha çok vakit ayırın.

Varlık Yönetimi

Varlık yönetimi hizmeti, finansal piyasalar hakkında yeterince bilgi sahibi olmayan veya gelişmeleri takip etmeye vakit ayıramayan bireysel veya kurumsal yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Bu hizmetin ana kriteri, yatırımcıların varlıklarının değerlendirilmesi için belirlemiş oldukları risk tercihi çerçevesinde yönetim haklarını profesyonel kadrolara devretmesidir.

Sermaye piyasalarına yapılacak yatırımın risk-getiri beklentilerine uygun olması, buna uygun ürün ve hedeflerin seçilmesi ve en önemlisi iyi bir performans ile desteklenmesi, yatırımcıların profesyonel yönetimleri tercihinde önemli etkenlerdir.

Her yatırımcının ihtiyaç ve talepleri farklıdır. Varlık yönetiminde hedefimiz, risk profilinize ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak belirlenen, "karşılaştırma ölçütünün" üzerinde bir performans sağlamaktır.

Varlık Yönetimindeki Avantajlar

Profesyonel Yönetim: Varlık yönetimi, konusunda uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılmaktadır.

Risk Yönetimi: Yatırımlarda riski dağılımı yapmak temel kuraldır. Varlık yönetimindeki amaç, riskin dağılması esasına göre, fonların farklı vadelerde farklı menkul kıymetlere yatırılması ile elde edilebilecek en yüksek getiriyi sağlamaktır.

Kişiye Özel Bilgilendirme: Her bir bireysel veya kurumsal hesaba ilişkin olarak haftalık hazırlanan getiri performansı, alternatif yatırım araçlarının performansı gibi detaylı bilgilerin yer aldığı raporlarla yatırımcılarımızın bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır.

Emanet ve Saklama: Varlık yönetimi bünyesinde kullanılan ürünler Takas Bankası A.Ş. nezdinden yatırımcılar adına açılmış hesaplarda saklanmaktadır.