“Ben buraya hayallerimle geldim.” Sayın Ertuğrul Kurdoğlu (1932-20 Kasım 2013)

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hayat veren Atatürk Barajı başta olmak üzere, birçok başarılı projeye imza atan Ata Holding Grubu'nun ve bu kapsamda Ata Yatırım/Ata Finans Grubu’nun Kurucusu Sayın Ertuğrul Kurdoğlu, karayollarında stajyerlikle başladığı iş hayatına ünü Dünya’ya taşan işler sığdırdı. Genç kuşaklar için miras niteliği taşıyan ve kendi hayat hikâyesini tüm samimiyetiyle sayfalara döktüğü “Ben Buraya Hayallerimle Geldim” adlı biyografisinde “Hayaller öğrenilerek kazanılamaz, ama korkularımızdan dolayı kaybedilebilir.” sözüyle hayat felsefesini özetledi.

50 yıllık iş hayatına imkânsız gibi görünen pek çok hayali sığdıran Kurdoğlu, “Dünya’nın en büyük beşinci barajı” olarak lanse edilen Atatürk Barajı’nın yapımını tamamladığında, “Atatürk Barajı gibi bir projeyi tamamlamak, gökteki bir yıldızın yere indirilmesi gibidir.” sözleriyle o günleri yâd etti ve Atatürk Barajı’nı, bir inşaat projesinden öte bir memleket meselesi olarak gördü. Vatan sevgisini memlekete faydalı işler yaparak icraata döken Kurdoğlu, başarısının sırrını “Güçlüklerin üstesinden gelebilmek ancak insanın ailesine, dostlarına, içinde bulunduğu ülkesine ve kendisine güvenmesiyle mümkündür.” diye özetleyerek, “İçinde bulunduğumuz Dünya’yı daha iyi bir yer haline getirmek, gelecek nesillere karşı bizim sorumluluğumuzdur.” dedi.

Grubumuzun kurucusu, bugünkü başarılarımıza bizi taşıyan vizyon sahibi liderimiz Sayın Ertuğrul Kurdoğlu 20 Kasım 2013 Çarşamba günü vefat ederek Hakkın rahmetine kavuştu. Kendisini saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

Ben Buraya Hayallerimle Geldim

Size Özel Haberler
NASIL PARA YATIRIRIM?
Sizi Arayalım