Kurumsal Finansman

Hakkında

Ata Yatırım, 1994 yılından itibaren kurumsal finansman, yatırım bankacılığı alanında faaliyet göstermektedir. İstanbul'daki merkez ofisi, New York (A.B.D.) ve Dubai (B.A.E.) ofislerimiz vasıtasıyla değişik coğrafyalardaki müşterilerimize dünya standartlarında danışmanlık hizmeti ve yaratıcı çözümler sunmuştur. Ata Yatırım, 30 yılı aşan yatırım bankacılığı tecrübemiz süresinde yerli ve yabancı şirketler, fonlar ve devlet kuruluşlarıyla yakın ilişkiler oluşturmuş, geniş networke sahiptir.

Önde gelen özel sermaye ve girişim sermayesi fonlarının oluşturduğu, Avrupa merkezli kuruluş olan European Venture Capital Association (EVCA)'nın ilk Türk üyesi olan Ata Yatırım, Türkiye'de finansal danışmanlık alanında faaliyet gösteren en yetkili ve tecrübeli danışmanlar arasında yer almaktadır. Ata Yatırım, Türkiye'de faaliyet gösteren ilk ve en büyük özel sermaye fonu olan AIG Blue Voyage fonunun kuruluşunda yer almış, 2000 ile 2006 yılları arasında fonun stratejik danışmanı görevini üstlenmiş ve yatırım komitesi üyeliği yapmıştır.

Sermaye Piyasası İşlemleri

Halka Arzlar

Bir şirketi halka arz kararı vermeye yönlendiren birbirinden farklı koşullar bulunmaktadır. Şirketler halka açılmak ve paylarının organize bir pazarda işlem görmesini sağlamak suretiyle her şeyden önce önemli bir finansman kaynağından yararlanmakla birlikte aşağıdaki konularda da fayda sağlarlar.

 • Finansman
 • Likidite
 • Tanıtım
 • Kurumsallaşma
 • İkincil halka arz imkânı
 • Kredibilite
 • Globalleşme

Borçlanma Araçları İhraçları

Özel Sektör Tahvili ve Finansman Bonosu ihraçları ile kurumsal müşterilerine alternatif borçlanma kaynağı sağlar.

Ata Yatırım uzman kadrosu ile şirketinizin hem pay senedi hem borçlanma araçları enstrümanlarının halka arzlarını A’dan Z’ye gerekli tüm adımları ile yapmaktadır.

Şirket Birleşmeleri

Şirket birleşmeleri ve satın almaları günümüzde her işte olduğu gibi küresel boyutta düşünülmesi gereken bir hal almıştır. Ata Yatırım, geniş networkü, profesyonel ekibi ile müşterilerine üst düzey hizmetler sunmaktadır.

İşlem süreci çerçevesinde müşterilerimize alıcı ve satıcı konumuna göre stratejik seçeneklerin gözden geçirilmesi, potansiyel alıcıların veya hedef şirketlerin belirlenmesi ve değerlendirilmesi, işlem yapısının belirlenmesi ve yapılandırılması gibi konularda hizmet vermektedir.

Finansal Danışmanlık

Sektörün önde gelen şirketlerine finansal danışmanlık veren Ata Yatırım, bir danışmanlıkta aradığınız bütün hizmetleri verebilecek uluslararası tecrübeye sahip!

Ata Yatırım, finansal danışmanlık kapsamında aşağıdaki hizmetleri vermektedir:

 • Genel finansal danışmanlık
 • Değerleme çalışması
 • Proje finansmanı
 • Fizibilite çalışması
 • Sektör araştırması
 • Benchmark analizi hizmetleri
 • Referanslar (Tecrübelerimiz)

Referanslar

Yatırım Bankacılığı Hizmetlerimiz – Seçilmiş Projeler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yatırım Bankacılığı Hizmetlerimiz – Tahvil İhraçları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Halka Arz Hizmetlerimiz – Seçilmiş Konsorsiyum Katılımları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yatırım Bankacılığı Hizmetlerimiz – Diğer Finansal Danışmanlık Projeleri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özelleştirme

Özelleştirme danışmanlığı hizmetine büyük önem veren Ata Yatırım, günümüze dek değişik sektörlerde birçok önemli özelleştirme projesinde kilit görevler üstlenmiştir. Türkiye'nin özelleştirme tarihinde en büyük projeler arasında yer alan Türk Telekom ve Ereğli Demir Çelik özelleştirmelerinde alıcı tarafında danışman olarak görev almasının yanı sıra Türkiye Kağıt sektörünün özelleştirme çalışmaları kapsamında Türkiye Selülöz ve Kağıt Fabrikaları (SEKA)'nın özelleştirilmesinde Özelleştirme İdaresine satıcı tarafında danışmanlık vermiştir.

Size Özel Haberler
NASIL PARA YATIRIRIM?
Sizi Arayalım