Borsa'da Yatırım Nasıl Yapılır?

Yatırım Hedefinizi Belirleyin

Yatırım yapmak için uzman olmanıza gerek yok. Önemli olan ne istediğinizi biliyor olmanız ve hangi yatırım aracını kullanacağınıza karar vermeniz. İhtiyacınıza uygun getiri ve riskleri olan bir yatırım ürünü mutlaka vardır.

İhtiyacınızı Belirleyin

Hedefiniz yeni bir araba, erken emeklilik veya günlük harcamalarınızı karşılamak olabilir.

 

Yatırım İçin Ayıracağınız Tutarı Belirleyin

Birikiminizin tamamı ile mi yatırım yapmak istiyorsunuz, her ay tasarruflarınızı yatırıma mı yönlendirmeyi tercih ediyorsunuz ya da birikiminizin sadece bir kısmını mı kullanmayı seçiyorsunuz?

Vade Tercihinize Karar Verin

Kenara ayırdığınız para ile uzun süreli bir yatırım mı yapmak istiyorsunuz? Yoksa acil ihtiyaçlarda hemen nakde çevirebileceğiniz bir yatırımı mı tercih edersiniz?

 

 

Nasıl bir yatırımcı olduğunuzu öğrenin

Gün içinde yatırımınız için ne kadar zaman ayırabileceksiniz? Piyasalar hakkında ne kadar bilginiz var? Risk seviyeniz nedir? Tüm bunların cevabına göre uygun bir yatırım ürünü seçmelisiniz.

Gün içinde, yatırımınız için ne kadar vakit ayıracağınıza karar verin

Gün içinde piyasaları izleyecek vakit buluyor olabilirsiniz veya sadece Yatırımcı Koçunuzun önerilerini dinleyip karar alabilirsiniz. Yatırım yapacağınız ürünü seçerken bunu göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Piyasalar hakkında genel bilginizi ölçün

Yatırım yapmak için piyasaları takip etmenize gerek yok. Ama piyasalar hakkında bilginiz varsa ve takip etme fırsatı bulabiliyorsanız birden fazla ürünü deneyerek portföyünüzü çeşitlendirebilirsiniz.

Risk seviyenizi belirleyin

Her yatırım ürünü belli seviyede risk içerir. Risk seviyenize göre getiri beklentinizi ayarlamanız gerekir. Yüksek riskli ürünlere yatırım yaparken yüksek getiri elde etme fırsatınız olduğu gibi birikiminizi zarara uğratabileceğinizin de farkında olmalısınız.

Hedeflerinize en uygun yatırım hizmetini belirleyin

Yatırım ürünlerimizi inceleyerek size ve hedeflerinize en uygun yatırım seçeneklerini belirleyin ve hemen yatırım yapmaya başlayın.

Size uygun ürünleri kullanarak yatırım sepetinizi oluşturun.

İhtiyaçlarınız, risk beklentiniz ve alışkanlıklarınıza göre seçim yapabilir, size en uygun ürünlerden yatırım sepetinizi oluşturabilirsiniz.

Farklı ürünlerden oluşan bir sepet yapın

Tüm birikiminizi tek ürüne yatırmak riskli olabilir. Birikiminizi farklı ürünleri bir araya getiren bir portföy olarak planlayın.

Önerileri takip edin.

Araştırma Grubumuzun yaptığı önerileri takip edin ve portföyünüzü öneri listesindeki ürünlerden oluşturun.

Yatırım Danışmanlığı hizmetimizden yararlanın.

Ücretsiz ve alt limitsiz bir hizmet olan Yatırım Danışmanı hizmetimizden yararlanın.

Size Özel Haberler
NASIL PARA YATIRIRIM?
Sizi Arayalım