Yatırım Dünyasının Tüm Ürünleri Ata Yatırım’da!

30 yılı aşan tecrübesi ile en tecrübeli aracı kurumlardan olan Ata Yatırım’ın ayrıcalıklı hizmeti ile sunuyoruz. Ata Yatırım'da her türlü piyasa koşulunda yatırım yapabilirsiniz. Geleceğinizi şimdiden garantilemek için, bizimle yatırım yapın.

En Çok Tercih Edilen Yatırım Ürünleri

Ata Yatırım, genişletilmiş yatırım ürünleriyle sizlere tüm fırsatları sunuyor. Getiri ve risk beklentinize en uygun yatırım ürününü bulmanızda her zaman yol gösteren Yatırım Danışmanlarımızdan destek alarak, size en uygun yatırım ürününde paranızı değerlendirebilirsiniz.

Hisse (Pay) Senedi

Paylar, anonim ortaklıklarca ihraç edilen ve anonim ortaklık sermaye payını temsil eden kıymetli evrak niteliğinde senetlerdir.

Bir anonim şirketin payına sahip olmak, şirkete ortak olmayı ifade etmektedir.

Türkiye'nin önde gelen firmalarına ortak olabilirsiniz. Böylece elde ettikleri kâra ortak olurken, şirketlerin değer artışından da yararlanırsınız.

Pay Piyasası

Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda farklı sektörlerden şirketlerin payları, yeni pay alma hakları, borsa yatırım fonları, varantlar ve sertifikalar işlem görmektedir. Borsa İstanbul Pay Piyasası yerli ve yabancı yatırımcılar için likit, şeffaf ve güvenli yatırım ortamı sağlamaktadır.

BIST Pay Piyasası Ürünleri

  • Paylar;

Paylar, anonim ortaklıklarca ihraç edilen ve anonim ortaklık sermaye payını temsil eden kıymetli evrak niteliğinde senetlerdir.

  • Borsa Yatırım Fonları;

Borsa yatırım fonları (BYF), bir endeksi baz alan, baz aldığı endeksin performansını yatırımcılara yansıtmayı amaçlayan ve payları borsalarda işlem gören yatırım fonlarıdır.

Elinde bulunduran kişiye, dayanak varlığı ya da göstergeyi önceden belirlenen bir fiyattan belirli bir tarihte veya belirli bir tarihe kadar alma veya satma hakkı veren ve bu hakkın kaydi teslimat ya da nakit uzlaşı ile kullanıldığı menkul kıymet niteliğindeki sermaye piyasası aracını ifade eder.

  • Sertifikalar;

Sertifikalar, tıpkı varantlar gibi ihraççıyı yatırımcıya karşı mali yükümlülük altına sokan finansal araçlardır.

Girişim sermayesi yatırım fonu ve gayrimenkul yatırım fonu katılma payları fon izahnamesinde veya ihraç belgesinde hüküm bulunması kaydıyla, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından izahnamenin veya ihraç belgesinin onaylanmasını takiben fon kurucusu tarafından yapılacak başvuru üzerine Borsa kotuna alınarak Borsamız Pay Piyasasında işlem görebilir.

  • Gayrimenkul Sertifikaları;

SPK tarafından düzenlenen gayrimenkul sertifikası; ihraççıların inşa edilecek veya edilmekte olan gayrimenkul projelerinin finansmanında kullanılmak üzere ihraç ettikleri, gayrimenkul projesinin belirli bağımsız bölümlerini veya bağımsız bölümlerin belirli bir alan birimini temsil eden, nominal değeri eşit sermaye piyasası aracıdır.

Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasası (VİOP)

Hem risk yönetimi ve korunma için, hem de endeks, döviz, emtia ve enerji fiyatlarındaki değişimden paranızın 20 katı kadar yatırım yaparak yararlanmak için vadeli ve opsiyon piyasalarında yatırım yapabilirsiniz. 

Yatırım Fonları

Ata Portföy fonları, her yatırımcıya uygun risk sınıfından oluşan ve uzmanlar tarafından yönetilen hisse senedi portföylerine, para piyasasına, çeşitlendirilmiş varlık dağılımı sunan değişken fonlara ve özel amaçla kurulan serbest fonlara kolayca yatırım yapılmasına olanak sağlıyor.

Borçlanma Piyasası Araçları

Foreks

Dünyanın en büyük ve en hızlı gelişen finansal piyasası olan forekste, para çiftleri, altın, petrol, gümüş, emtialar ve yabancı borsa endekslerinde yatırım yapabilirsiniz.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ata Yatırım hesabınızda her gün spotta (her gün saat 15:00’de T hesabınızda boşta duran bakiye) bulunan bakiyeniz kredi talep edenlere gecelik olarak verilir ve ertesi gün hesabınıza nemalanarak geri döner, böylelikle yatırım yapmadığınız nakdiniz büyümeye devam eder.

Ata Yatırım’da herhangi bir bir alt limit olmadan portföyünüzün 5 katına kadar ilave ücret veya faiz ödemeden günlük al-sat yapabilirsiniz.

Açığa alış için 0212 310 60 60’dan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca ‘’Hisse Senedi Kredisi’’ ile belirli hisse senetlerinde yatırımlarınızı gün içinde çok düşük bir maliyet avantajı ile ertesi güne taşıyabilirsiniz.

Ata Yatırım’da dilerseniz belirli hisse senetlerini satarak, fiyatlardaki düşüşten dahi yatırım fırsatı yakalayabilirsiniz. Hangi hisse senetlerinde işlem yapabileceğinizi öğrenmek için yatırım danışmanınıza ulaşabilirsiniz. 

Size Özel Haberler
NASIL PARA YATIRIRIM?
Sizi Arayalım